Волочиськ
 

           
           
каталог сайтів bigmir)net TOP 100
 
Посилання

    

    

    

    

    Музичний керівник
Дєвотченко Наталя Миколаївна

devotchenko

devotchenko1

 

———————————————————

dev_4

dev_1

dev_2

dev_3Форми прилучення дітей до музики
Особлива роль в естетичному вихованні належить музичному мистецтву. Завдяки великій емоційній силі музика впливає на особистість дитини дошкільного віку.
Для успішного розв’язання завдань естетичного виховання необхідно з раннього віку прилучати дитину до музики.
Однією ї основних форм прилучення дитини дошкільного віку до музики є музичні заняття, де відбувається формування початкових  уявлень про музику. Завдяки їх чіткій організації у дітей систематизуються та поглиблюються знання, розширюється загальний кругозір, формується музичний смак, здатність пізнавати. Багато уваги приділяється формуванню творчих здібностей.

devotchenko2

Найпоширенішим видом прилучення дітей-дошкільників до музики на заняттях є слухання. У процесі слухання музики велика увага приділяється умінню сприймати музику,- діти знайомляться з музичними творами різних жанрів. Слухання музики розвиває інтерес,любов до неї, виховує музичний смак, розвиває здатність схоплювати зв’язок між емоційно-образним змістом твору і засобами вираження. Велику насолоду одержують діти від виконання пісень. Завдяки єдності тексту та музики пісні володіють великими можливостями емоційного впливу на дитину. Пісня – один із найдійовіших засобів естетичного і морального виховання дитини.
У сучасних умовах, коли зростають вимоги до естетичного виховання  дітей, особлива увага приділяється навчанню гри на дитячих музичних інструментах. Діти потім використовують одержані навички в години дозвілля, індивідуального музикування. Залучаючи дітей до гри в оркестрі, вихователь та музичний керівник вводять дитину в сферу музики, заохочують до самостійної виконавської діяльності, сприяють розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку.

devotchenko3

У дитячих садках часто проводяться концерти. Вони сприяють розширенню знань про музику, збагаченню дітей новими враженнями. На концертах, присвячених творчості композиторів, звучать доступні сприйняттю малюків твори. Дошкільникам можна розповідати про творчість П.Чайковського, Д.Кабалевського, А.Філіпенка, В.Шаїнського та інших композиторів.

devotchenko4
У години дозвілля діти слухають казки в грамзаписі, ілюстративні музикою. Це – «Пригоди Незнайки», «Незнайко-мандрівник» М.Носова, музика Я.Френкеля та І. Шахова;  інші.
У цих казках музика один з компонентів,який створює у дітей особливий настрій, допомагає авторам донести до свідомості дітей зміст казки, примушує дитину глибше поринути у світ героїв, зрозуміти їхній настрій.
Старшим дошкільникам посильне сприйняття музики до деяких балетів та опер. Знайомство дітей з ними відбувається по – різному. Вихователь розповідає сюжет казки, покладеної в основу опери або балету, а музичний керівник грає фрагменти з них. Використовується також грамзапису.
Проведення святкових ранків у дитячому садку приносить дітям величезну радість, збагачує їх новими враженнями, де провідними є музичні види діяльності. Правильний добір музичного матеріалу сприяє розвитку естетичного смаку дітей.

devotchenko5

У складному та багатогранному процесі прилучення дошкільників до музики велика й значна роль перших педагогів – вихователя та музичного керівника. Саме вони вводять дитину в прекрасний світ музики, і яким буде знайомство дитини з музикою, чи стане музика невід’ємним компонентом життя дитини, а згодом і дорослої людини,багато в чому залежить від них. Необхідно відзначити також і роль батьків у музичному вихованні дошкільників. Дуже важливо, щоб у сім’ї була фонотека, де мають бути музичні твори, доступні дитячому сприйняттю.
Культура народу значною мірою залежить від рівня естетичного виховання дітей. Завдання працівників дошкільних закладів, батьків – відчинити двері до багатств культури. У цьому їм допоможуть різноманітні форми роботи з дітьми.


 

Батькам на замітку

Система роботи з підвищення рівня правової культури дітей старшого дошкільного віку.

Читати далі »

Батькам на замітку

З точки зору медицини, віддавати дитину в дитячий дошкільний заклад треба або в 3 місяці (як це відбувалося 30 років тому, коли мами майже відразу виходили на роботу), або в 4,5 роки.

Читати далі »

Слайдшоу
Говорять наші діти

Діти чекають сніданку. Влад підходить до виховательки і запитує:
- То коли ж те їдання вже буде?..

Читати далі »

           
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Розробка сайту: www.volochisk.info                                                       Офіційний сайт. Волочиський ЗДО "Зірочка" © 2013-2018.