Волочиськ
 

           
           
каталог сайтів bigmir)net TOP 100
 
Посилання

    

    

    

    

    logoped1

Барабанова Ірина Володимирівна

В ДНЗ «Зірочка» функціонує логопедична група. Організація роботи вчителя-логопеда Барабанової Ірини Володимирівни регулюється наказами по дошкільному закладу.

logoped4

В закладі обладнано логопедичний кабінет в якому розміщено методичний матеріал та обладнання, необхідні для успішної роботи вчителя-логопеда з дітьми (шпателі, спирт, вата, настінне дзеркало, дошка, настільні ігри, предметні та сюжетні картинки, навчально-розвивальні посібники та дитячі іграшки, папки з інформаційними матеріалами, методична та педагогічна література, таблиці тощо).

logoped2

Кабінет забезпечено меблями з урахуванням віку дітей.

Головною метою логопедичної допомоги є забезпечення навчання, виховання та розвитку дітей з вадами мовлення, а також попередження мовленнєвих порушень та неуспішності у школі. Вчитель-логопед працює з дітьми за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку « Я у світі».

logoped3

У логопедичній групі для дітей з порушенням мовлення проводиться спеціально організоване корегуюче навчання та виховання, що забезпечує більш повну реалізацію адаптивних та компенсаторних можливостей дітей, визначаючи характер вад вимови, виділяють чотири основні види:

- спотворення вимови;

- відсутність звуків;

- заміна звуків;

- плутанина звуків.

Залежно від того, які артикуляційні ознаки фонем порушені у вимові, добирають і методичні прийоми корекції цих вад.

Рівень підготовки дітей з порушенням мовлення до школи зумовлений двома провідними чинниками: станом сформованості мови і загальним рівнем психологічного розвитку. Сукупністьнаявних відхилень у формуванні фонетико-фонематичних і лексико-граматичних засобів мови, а також недорозвинення основних психічних процесів і рухливої сфери обгрунтовує необхідність спеціального навчання дітей.

          Діти, які не пройшли корекційне навчання в дошкільному віці надалі відчувають значні труднощі під час засвоєння шкільної програми в повному обсязі та необхідному темпі. Саме тому правильна, ефективна організація корекційного впливу в дошкільному віці має провідне значення при підготовці до школи дітей.

logoped5

Даний підхід до проблеми корекційного навчання дітей базується на застосуванні комплексного методу і включає в себе такі головні напрямки:

 • Організацію та здійснення корекції мовленнєвої діяльності з урахуванням двох напрямків: усунення дефектів звуковимови і фонематичного сприйняття та паралельний розвиток в цілому;
 • Структурна систематизація матеріалу та усвідомлених знань, умінь і навичок;
 • Розвиток і корекція пізнавальних процесів шляхом введення розроблених завдань у структуру всіх видів занять;
 • Розвиток загальної моторики на спеціально організованих заняттях і в повсякденному житті.

Всі згадані напрямки навчання реалізуються через логічно-розроблений цикл завдань і є складовими частинами єдиного корекційного процесу, який спрямовано на гармонійний розвиток пізнавальної діяльності та мови дітей.

Основну мету, яку поставив перед собою вчитель-логопед ДНЗ « Зірочка» є попередження мовленнєвих порушень та шкільної неуспішності, корекційно-розвивальне навчання, виховання та розвиток дітей з вадами мовлення, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу.

Головним завданням є:

 • Діагностичне обстеження вихованців з метою виявлення в них порушень усної та писемної мови, вміння комплектувати групи в залежності від діагнозу та індивідуальних характеристик;
 • Формування навичок проведення фронтальних та індивідуальних занять з дітьми дошкільного віку, що мають вади мовлення; здійснення навчально-корекційної роботи з дітьми-логопатами;
 • Надання логопедичних послуг (консультативної та методичної допомоги) вихователям ДНЗ щодо запобігання та усунення порушень усної та писемної мови дітей;
 • Організація консультативно-освітньої роботи з батьками, які мають дітей з вадами звуковимови.

Робота вчителя-логопеда базується на наступних принципах:

 • Особистісне орієнтування на дитину, її психоемоційні особливості;
 • Емоційна підтримка – створення на заняттях емоційно комфортної обстановки;
 • Взаємодія з вихователями, батьками;
 • Ігровий контекст занять – формування позитивної мотивації навчання.

Логопедичні заняття носять комбінований  та ігровий характер, включають в себе

роботу над рухливістю артикуляційного апарату, над звуками мовлення, розвитком фонематичного слуху, лексико-граматичним складом мови, зв’язним мовленням. Усі заняття проходять в ігровій формі. Формування наслідувальної діяльності, розвиток довільної уваги, робота з наслідувальної здатності дитини, навчання дітей наслідувати дії з предметами ( м’ячем, кубиками й ін.), рухами рук, ніг, голови; спостереження за внутрішнім станом дитини: моделювання ситуацій досягнення, створення таких умов, що викликали у дитини потребу говорити; повільний темп формування нових навичок.

Під час фронтальних занять дітям пропонуються ігри та вправи на закріплення правильної вимови звуків, на розвиток процесів мислення, використовуються завдання зростаючої складності. Заняття мають чітко визначену структуру, цікаві по змісту. Підбираються доступні дітям завдання. До кожного завдання і гри підбирається відповідний демонстраційний, наочний матеріал.

          Індивідуальні заняття проводяться з використанням дихальних та артикуляційних вправ,  вправ на розвиток дрібної моторики пальців рук, ігор на розвиток психічних процесів. Чітко визначається тема, обладнання і хід заняття. На початку заняття використовується зацікавлення, в кінці здійснюється підсумок заняття, дається оцінка діяльності дитини.


 

Батькам на замітку

Система роботи з підвищення рівня правової культури дітей старшого дошкільного віку.

Читати далі »

Батькам на замітку

З точки зору медицини, віддавати дитину в дитячий дошкільний заклад треба або в 3 місяці (як це відбувалося 30 років тому, коли мами майже відразу виходили на роботу), або в 4,5 роки.

Читати далі »

Слайдшоу
Говорять наші діти

Діти чекають сніданку. Влад підходить до виховательки і запитує:
- То коли ж те їдання вже буде?..

Читати далі »

           
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Розробка сайту: www.volochisk.info                                                       Офіційний сайт. Волочиський ЗДО "Зірочка" © 2013-2018.