Волочиськ
 

           
           
каталог сайтів bigmir)net TOP 100
 
Посилання

    

    

    

    

    Методист

У дошкільному закладі необхідно створити таке розвивальне середовище, яке  повною мірою відповідає цілям патріотичного виховання та ненав’язливо перегукується з умовами життя дитини в сім’ї.

Не варто обладнувати «виставкові» куточки патріотичного виховання,експонати яких дитина можна тільки споглядати. Слід надати малятам можливість вільно діяти в них (при цьому всі предмети в таких куточках мають бути зрозумілими та безпечними для дітей). У старшому дошкільному віці дітей можна долучати до роботи над оформленням та зміною експозиції куточка: розміщувати там дитячі малюнки, фото з цікавих екскурсій рідним містом, виготовлених разом з батьками листівок, інших виробів.

Доречно широко використовувати в дитячому житті предмети побуту та декоративно-ужиткового мистецтва – український посуд,народну іграшку,національне вбрання,вишивку,ткані речі,вироби українського килимарства, – та залучати дітей до їх виготовлення. При цьому доцільно обрати певний напрям роботи і  поглиблювати інтерес дітей, спонукаючи до вдосконалення вмінь у ньому.

Неабиякий виховний потенціал для формування національно-патріотичної компетентності дошкільнят мають ігрові майданчики та територія дитсадка. Сьогодні  звичною для педагогів і батьків стала «екологічна стежина». Можна збагатити її національним змістом, облаштувавши проекції найбільш яскравих українських ландшафтів, клумби червонокнижних рослин.

Так природним шляхом забезпечується підґрунтя для проведення спільної роботи педагогів з батьками та дітьми, естетизація,що у свою чергу, сприятиме реалізації соціально-значущих справ .

Старших дошкільнят варто залучати до пошуково-краєзнавчої діяльності: екскурсій, походів, облаштування виставок старих фотографій.

Важливо подбати й про психологічний клімат закладу, в якому мають панувати піднесений настрій, добрий  гумор, дружні взаємини. Підтриманню позитивної атмосфери сприяє використання українського фольклору:  забавлянок, приказок, загадок,прислів’їв, народних пісень, казок.

Тут доречно  пригадати слова В.Сухомлинського: «Казка – благородне і нічим не замінне джерело виховання любові до Вітчизни. Патріотична ідея казки – в глибині її змісту,створені народом казкові образи, що живуть тисячоліття, доносять до серця і розуму дитини могутній творчий дух трудового народу, його погляди на життя, ідеали,прагнення. Казка виховує любов до рідної землі вже тому, що вона – творіння народу».

Наголосимо на важливості дотримання принципу доступності в патріотичному вихованні, що означає виважений добір інформації для розкриття дітям об’єктивної картини світу, закономірностей розвитку українського суспільства, культури рідного народу, надання елементарних наукових знань. Це  особливо важливо в умовах реалізації концепції «Нової української школи», принципів наступності та перспективності у взаємодії двох ланок системи освіти – дошкільної й початкової.

Така спільна робота допоможе нашим маленьким громадянам з «найніжнішого» віку вчитися бути патріотами, любити свою землю,дбати про її збереження і процвітання; відчувати силу любові в сім’ї,вміти любити самим і бути щасливими!


 

Батькам на замітку

Система роботи з підвищення рівня правової культури дітей старшого дошкільного віку.

Читати далі »

Батькам на замітку

З точки зору медицини, віддавати дитину в дитячий дошкільний заклад треба або в 3 місяці (як це відбувалося 30 років тому, коли мами майже відразу виходили на роботу), або в 4,5 роки.

Читати далі »

Слайдшоу
Говорять наші діти

Діти чекають сніданку. Влад підходить до виховательки і запитує:
- То коли ж те їдання вже буде?..

Читати далі »

           
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Розробка сайту: www.volochisk.info                                                       Офіційний сайт. Волочиський ЗДО "Зірочка" © 2013-2018.