Волочиськ
 

           
           
каталог сайтів bigmir)net TOP 100
 
Посилання

    

    

    

    

     Освітня діяльність

fizk6

• Фізкультурно-оздоровча діяльність ДНЗ “Зірочка”

Дошкільний навчальний заклад «Зірочка” має великі можливості для зміцнення здоров’я, покращення фізичного розвитку дітей, їхньої рухової активності, тому головний напрямок роботи нашого закладу – фізкультурно-оздоровчий, бо ж немає важливішого за здоров’я наших дітей. В садочку розроблена система з фізичного виховання, яка спрямована на розв’язання оздоровчих, освітніх, виховних завдань. Для цього у нашому закладі збалансоване харчування, медичне обстеження, масаж, коригуюча гімнастика, фізкультурні заняття, спортивні свята, дозвілля, розваги, дні здоров’я,  валеологічні та БЖД заняття, заняття хатха-йогою та інші види роботи.

Так у дошкільному закладі основним завданням є – готувати юне здорове покоління до завтрашнього дня.

Для зміцнення фізичного здоров’я дітей і формування в них упевненої постави,створення позитивних емоцій і оптимістичного світовідчуття ми використовуємо нетрадиційні методи оздоровлення, зокрема: дихальну гімнастичну К.П.Бутейко та А.П.Стрельникової, елементи хатха-йоги, релаксації, масаж і самомасаж,мудри, фітболгімнастику. Ці методики мають ряд переваг серед інших видів фізичної активності: вони не вимагають великих приміщень і дорогого обладнання для занять, можуть проводитись з дітьми різного віку.

Східна гімнастика є чудовим засобом естетичного і морального виховання. Завдяки таким вправам не лише покращується здоров’я, а й формується красива фігура, правильна постава й енергійна хода, поліпшується сила волі, витримка, впевненість в собі.

   Хатха – йога – система виховання здорового тіла і здорової техніки за допомогою  вправ на психом’язове тренування. Цю роботу ми починаємо з 5-го року життя, оскільки діти цього віку свідомо ставляться до виконання цих вправ, легко координують подих із входженням у позу, можуть сконцентруватися на виконанні і не змінювати позу протягом 5-10 секунд.

Вправи (асани) переважно спрямовані на підтримку оздоровчого стану хребта. Статичні пози хатха-йоги ми використовуємо окремими серіями на початку заняття, щоб підготувати організм дитини до фізичного навантаження і створити позитивний емоційний настрій. У комплексі корекційні вправи сприяють зміцненню м’язів плечового пояса, спини,черевного преса і ніг, еластичності зв’язок та сухожиль, гнучкості хребта і формуванню правильної постави. Виконання цих вправ знімає напругу,втому,розслаблює всі частини тіла і готують організм до подальшої діяльності.

Серед нетрадиційних методик,які впливають на формування здоров’я вихованців, у нашому закладі застосовують мудри. Це особливе положення рук, що відновлює порушення в енергоінформаційному обміні шляхом впливу на енергетичні потоки в нашому організмі. Крім того мудри позитивно впливають на розвиток мислення, мовлення а також дрібної моторики рук. У нас розроблені комплекси мудр,які використовуються у період інфекційних захворювань, у вільний час або між заняттями. Є спеціальний комплекс мудр, що використовується перед сном.

Ефективність формування мовленнєвих умінь та навичок у дітей безпосередньо пов’язана зі станом розвитку дрібної моторики пальців рук.

Саме в дитинстві, коли активно формуються мовленнєві зони, надзвичайно важливий вплив кори головного мозку, тому тренування пальців є необхідним стимулом інтенсивного розвитку мовлення дитини. Під час виконання спеціальних вправ для пальців рук розвивається мимовільна увага, пам’ять,формуються навички самоконтролю,відчуття темпу і ритму. Починаючи з раннього віку, ми використовуємо для малят безліч пальчикових забавлянок, ігор, потішок. Ця своєрідна пальчикова гімнастика емоційно забарвлена несе енергетичний заряд добра і любові.

Пальчикова гімнастика для старшого віку складається із системи вправ і фігур які передбачають навантаження на різні групи м’язів рук, чергують напруження і розслаблення м’язів рук,узгоджують рухи. Пальчикову гімнастику ми проводимо 3-5 хвилин. Надзвичайну важливу роль у роботі з дітьми відіграють вдало підібрані віршовані тексти.

Нетрадиційна методика фітболгімнастики є чи не найпростішою у застосуванні та викликає у дитини велике емоційне задоволення. Спільна робота рухового, вестибулярного,зорового і тактильного аналізаторів, що включаються при виконанні вправ з м’ячем, підсилює якість виконання рухів. Рухові дії з гімнастичним м’ячем зміцнюють м’язи спини і черевного пресу, але головне формують навички правильної постави. Гімнастичні м’ячі ми використовуємо  і в роботі з дітьми,які мають відхилення в стані здоров’я:

при порушенні координації рухів,надлишковій вазі,захворюваннях органів дихання, слабкості м’язів,порушення постави тощо… Фітболгімнастику ми використовуємо у всіх групах. Підвищує ефективність виконання фізичних вправ на м’ячах використання музичного супроводу.

Всім відомо, що найкраще лікування хвороби – це її профілактика на допомогу приходить дихальна гімнастика. Дихальні вправи допомагають навчити дитину правильно дихати. З цією метою ми використовуємо методики дихальної гімнастики К.Бутейка та А.Стрельнікової. Ці гімнастики є хорошим засобом профілактики і лікування більше 150 захворювань. Адже доведено, що навіть п’ять хвилин поверхневого дихання дає суттєвий ефект,оскільки чим менше кисню надходить до організму, тим краще він засвоюється. Ігрові заняття з дихальної гімнастики ми проводимо в будь-який зручний час в режимі дня, окрім перших годин після прийому їжі. Для ослаблених і наймолодших дітей, які часто хворіють, цей час збільшується за рахунок кількості ігрових вправ.

Для запобігання порушення постави, а навіть для її виправлення, з метою попередження захворювань, під час виконання вправ ранкової гімнастики та на заняттях, ми використовуємо елементи стретчингу. Це система вправ, яка заснована на статичних розтягненнях м’язів тіла і хребта. Для виконання вправ не потрібне спортивне обладнання, великі зали та матеріальні витрати. Ми проводимо стретчингові вправи в спортивному залі, групових кімнатах, а також пропонуємо батькам проводити вдома.

Формами активізації рухової активності у повсякденні, спрямованими на повніше задоволення природної потреби дітей у рухах, виявлення набутих навичок, фізичних та особистісних якостей, залучення малят до здорового способу життя є фізкультурні свята та розваги. Фізкультурні розваги у нашому закладі проводяться починаючи з першої молодшої групи 1 раз на місяць. Плануючи розвагу, для забезпечення оптимальних фізичних, психічних навантажень ми передбачаємо раціональне чергування ігор різного навантаження, більш складніших за правилами, руховими завданнями ігор. Використання ігор змагального характеру планується відповідно до віку дітей, зокрема: ігри-конкурси, естафетні ігри для старших дошкільнят.

Фізкультурні свята проводяться, починаючи з середньої групи 2-3 рази на рік, у спортивному залі або на спортивному майданчику. Головними моментами підготовки до них є розроблення сценаріїв, розподіл обов’язків з оформлення місця проведення, підготовка атрибутів, костюмів, призів. Підготовку дітей до свята розпочинаємо заздалегідь і здійснюємо протягом усього освітнього процесу

В нашому закладі функціонують три спортивних гуртки: «Бадмінтон»,  «Волейбол», «Баскетбол», які відвідують 36 дітей старших груп. На заняттях гуртка формуємо у дітей інтерес до фізичної культури, потребу в самостійних заняттях спортивними іграми. Також діти знайомляться з основними елементами і правилами спортивних ігор, вчаться правильної техніки виконання рухів.

Під час занять спортивними іграми у дошкільня розвивається швидкість, спритність, витривалість,координація рухів,точність, окомір, сила м’язів рук, ніг і тулуба.

Набуті навички діти застосовують під час розваг та спортивних свят. Заняття спортивними іграми проводяться також на заняттях з фізкультури та під час прогулянок. Робота гуртків будується на основі чинних комплексних та авторських програм.

Одним із практичних завдань кожного педагогічного колективу дошкільного навчального закладу є пошук та планування відповідних різносторонніх підходів до зміцнення здоров’я дитини дошкільного віку.

Впродовж року ми плануємо заходи з дітьми, а також з педагогами,проводимо діагностування здоров’я дітей, після цього розробляємо методичні рекомендації щодо інтенсивності занять з урахуванням рівня здоров’я кожної дитини, визначеного діагностуванням. Вихователі разом з медичною сестрою оформляють листки здоров’я на кожну дитину.

Згідно річного плану роботи закладу проводимо семінари, семінари-практикуми для вихователів, круглі столи для батьків, педгодини.

Важливі питання фізичного розвитку виносяться на обговорення педагогічних рад.

На педагогічних  годинах обговорюємо питання організації навчальних педагогічних працівників основам валеологічних знань.

На заняттях із фізичного виховання та під час режимних моментів впроваджуємо нетрадиційні форми та методи фізкультурно-оздоровчої роботи.

У нашому дошкільному закладі функціонує група оздоровчої спрямованості: у якій займаються п’ятдесят дітей. Для того, щоб запобігти плоскостопості у дітей дошкільного віку і зміцнити м’язи стопи. Ми проводимо з дітьми спеціальну гімнастику для ніг, використовуємо коригуючі види ходьби.

В наявності є традиційне та нетрадиційне обладнання.

Спеціальну гімнастику для ніг використовуємо також в різних частинах режиму дня дошкільників, найбільш сприятливих для дітей.

Починаючи з другої молодшої групи ми проводимо піші переходи. Діти разом з вихователем виходять за межі дошкільного закладу і йдуть у зручному для них темпі близько 15-20 хвилин і це прогулянка у сквер,парк, до озера. Потім діти відпочивають, граються. Після відпочинку діти з вихователем повертаються у дошкільний заклад.

З дітьми старшого віку ми проводимо походи на дальні відстані з різними перешкодами. Напередодні походу вихователі разом з дітьми продумують маршрут руху, спосіб пересування. Педагоги визначають та вивчають місця зупинок і відпочинку. Тривалість таких переходів становить 20-25 хвилин.

Дитячий туризм сприяє підвищенню рухової активності, зміцненню здоров’я, формуванню колективізму, виховання любові і бережливого ставлення до природи.

Уся робота в дошкільному закладі спрямована на оздоровлення дітей і здійснюється під пильним контролем старшої медичної сестри.

Методико-педагогічний контроль за станом фізичного виховання дітей у нашому закладі є систематичним , де визначено його пріоритетні напрямки:

-        підготовка та проведення фізкультурних занять;

-        контроль за розвитком рухів і фізичних якостей у дітей (на початку та кінці навчального року);

-        обстеження фізичної підготовленості дітей за середніми показниками розвитку рухів і фізичних якостей з урахуванням кількісних та якісних показників рухової підготовленості хлопчиків і дівчаток;

-        аналіз динаміки змін у розвитку рухів і фізичних якостей дітей відповідно до програмних нормативів для різних вікових груп;

-        оцінка організації, змісту, методики проведення форм роботи і фізичного виховання;

-        їх систематичність, тривалість та раціональність розподілу часу між структурними частинами;

-        зміст, послідовність дібраних вправ та інших засобів, їх дозування

-        норми загартування;

-        методи і прийоми проведення кожного заходу;

-        раціональність вибору способів організації дітей та використання інвентарю;

-        попередження травматизму у дітей;

-        відповідність теми і змісту заходів накресленим завданням та обраній формі проведення;

-        ступінь реалізації поставлених завдань;

-        оцінка впливу різних організаційних заходів на дитячий організм;

-        щомісячне визначення загальної і моторної щільності фізкультурних занять, інших форм роботи (індивідуальне хронометрування) та ступеня фізичних і психічних навантажень на дитину (візуальна оцінка зовнішніх ознак утоми; підрахунок частоти дихання; пульсометрія, яка є основою для побудови фізіологічної кривої фізкультурного заняття- графіка пульсометрії);

-        контроль за організацією рухового режиму;

-        доцільність і достатність поєднання в режимі дня різних форм роботи з фізичного виховання;

-        визначення шляхом хронометрування та аналізу показників тривалості виконуваних рухів за день чи за інший часовий відтинок,кількості локомоцій протягом дня залежно від віку і стані дітей, пори року…)

-        нагляд за санітарно-гігієнічними умовами утримання місць занять(групові приміщення, фізкультурні куточки в групах, рекреаціях, фізкультурна і музична зали, фізкультурний майданчик, ігрові майданчики), стан фізкультурного обладнання та інвентарю в приміщеннях і на майданчиках,стан одягу та взуття дітей для щоденного перебування в групах, прогулянок, для участі в різних формах роботи з  фізичного виховання.

Результати спостережень фіксуються у картках контролю та відображаються в діаграмах. Це дає змогу простежити зміни стану здоров’я дітей та вплив розробленого комплексу заходів.

На кожну дитину оформлено листок здоров’я, де фіксується динаміка фізичного розвитку дітей і показників захворюваності.


 

Батькам на замітку

Система роботи з підвищення рівня правової культури дітей старшого дошкільного віку.

Читати далі »

Батькам на замітку

З точки зору медицини, віддавати дитину в дитячий дошкільний заклад треба або в 3 місяці (як це відбувалося 30 років тому, коли мами майже відразу виходили на роботу), або в 4,5 роки.

Читати далі »

Слайдшоу
Говорять наші діти

Діти чекають сніданку. Влад підходить до виховательки і запитує:
- То коли ж те їдання вже буде?..

Читати далі »

           
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Розробка сайту: www.volochisk.info                                                       Офіційний сайт. Волочиський ЗДО "Зірочка" © 2013-2018.