Волочиськ
 

           
           
каталог сайтів bigmir)net TOP 100
 
Посилання

    

    

    

    

     Освітня діяльність

Мета: розвивати пам’ять, увагу, мислення, мову дітей; бажання виконувати посильну працю, допомагати дорослим та друзям; вчити виконувати посильну роботу; виховувати повагу до праці дорослих, дбайливе ставлення до результатів їх роботи та любов до хліба.

Хід заняття

 - Діти, подивіться, як гарно у нас сьогодні прикрашений стіл. Що ви бачите на ньому? (Вишитий рушник, а на ньому хліб, на тарілці бублики, пиріжки, колоски пшениці у вазі). Чи цікаво вам, про що ми будемо сьогодні вести мову? От відгадайте загадку, і ви дізнаєтеся, про що буде наша розмова.

Він і чорний, він і білий,

І завжди він загорілий,

Як до столу ми йдемо,

То без нього не їмо.

- Так, це пахучий, рум’яний хліб. Ми зустрічаємося з хлібом щодня. З давніх часів батьки навчали своїх дітей – берегти хліб. До хліба треба ставитися з великою пошаною, берегти кожну крихту, бо для того, щоб ми мали хліб на столі, треба вкласти багато праці. Ось послухайте, як гарно написано про хліб в оповіданні Т. Коломієць «Хліб».

Принесли хліб. На столі поклали. Пахучий, теплий ще. Із шкоринкою золотавою. Це від вогню позолота в нього.

Та не тільки від вогню. Золоте зерно на борошно мололи. А зерно в золотому колоску на стеблині золоченій гойдалося, срібною росою вмивалося. Золоте проміння сонячне в себе ввібрало. Від сонця позолота в хлібі. Та чи тільки від нього?

Золоті роботящі руки зерно у ріллю посіяли. Урожай доглянули й зібрали. Роботящі руки зерно змололи… хліб спекли. Роботящі руки в дім його принесли, на вишивану скатертину поклали.

І лежить на столі хліб, теплий, пахучий, руками роботящими подарований. Лежить ясний, як сонечко, і ніби промовляє: «Любіть мене, шануйте, їжте та здоровими будьте».

- Дітки, з чим порівнюють хліб у цьому оповіданні? (Із золотом, із сонечком). Як сказано в оповіданні, якими руками вироблений хліб? (Роботящими, золотими). А чи знаєте ви, із чого випікають хліб? (Із борошна). Так. А борошно з чого виготовляють?  (Із зерна). З якого? (Пшеничного). Молодці.

Дидактична гра «Який буває хліб?» (білий, чорний, пшеничний, житній, круглий, прямокутний, малий, великий, смачний, свіжий, духмяний).

Давайте пройдемо весь шлях від  зернинки до хліба. (демонстрація картинок). Вірш «Зернятко»

В землю я посіяв зернятко ласкаве,

і нагріло землю сонечко яскраве.

Звідусіль постукали рясні дощі:

«Як живеш там зернятко? Гей виходи!»

Вийшов замість зернятка колос молодий,

під дощем умився він і напивсь води..

Дивиться – дивується сонце з висоти:

«Любе, миле зернятко, та хіба ж це ти?»

Як ви гадаєте, де вирощують ось такі хлібні колоски? (На полях). Щоб підготувати поле для посіву зернинок потрібно виорати землю, потім заборонувати – зробити пухнастою. Тоді агроном виходить в поле бере грудочку землі і прикладає до щічки, якщо земля не холодна значіть готова до сівби. Коли колоски достигли виходить в поле комбайн та молотить зерно. Великі вантажівки везуть зерно на елеватор, там його віють (очищають) та сушать. Далі зерно везуть до млина і мелють на борошно. Після цього борошно потрапляє до пекарень де пекарі печуть хлібні вироби.

 Дидактична гра «Виклади правильно картинки». Ой, дітки подивіться мої картинки упали і змішалися, допоможіть мені їх викласти правильно. (діти викладають картинки). Молодці дітки!

- Хто допомагає хлібові потрапити до нас на стіл? (трактористи, комбайнери, агрономи, шофера, мельники, пекарі, продавці).

А чи любите ви хлібні вироби? Які? Сьогодні ми з вами спробуємо наліпити вареничків.

- Малята ставайте всі навколо столу і розглянемо продукти, для приготування тіста: мука, вода, яйце, сіль; для начинки вишеньки. Нам потрібен необхідний посуд: глибока миска, сито для просіювання муки, качалка та стаканчик. Діти розглядають посуд.

- Ось у нас є все необхідне, але, щоб розпочати замішувати тісто потрібно пригадати встановлені українським народом правила при роботі з тістом:

1 – чисто вимити руки;

2 – закрити вікна і двері, щоб не було протягу;

3 – одягнути фартушок;

4 – спокійно та тихо поводитись, бо тісто не любить шуму.

- Зараз ми всі йдемо до умивальної кімнати мити руки та обов’язково витерти їх насухо.

- Дітки тепер виберіть продукти необхідні для приготування вареничків з вишнями. (діти на столі вибирають продукти). Так, правильно ви добре запам’ятали.

- Тепер допоможіть один одному одягнути фартушки та подивіться, як я замішу тісто (вихователь місить тісто, діти допомагають).

Вихователь показує, як ліпити вареники та роздає тісто дітям.

Під час ліплення вареників вихователь розповідає казку.

-        Дітки, я знаю цікаву казочку про хліб, ось послухайте.

« Біжить вовк. Побачив чоловіка і каже:

-        Я тебе з’їм!

-        Не їж мене, – відповідає чоловік, – я тебе почастую хлібом.

Вовк з’їв хліб тай говорить:

-        Ну й смачний! – а далі питає: – А де ти його взяв?

-        Де взяв? Землю виорав…

-        І все?

-        Ні, потім посіяв жито.

-        І вже маєш хліб?

-        Та ні. Почекав, поки жито зійшло, виросло, поспіло. Потім я його вижав, змолотив, намолов борошна, замісив тісто і аж тоді напік хліба.

-        Що смачний хліб, то смачний, – сказав вовк. – Та скільки ж біля нього походити треба!

-        Твоя правда, – відповів чоловік. – Клопоту багато. Але, як у народі кажуть: «Без труда нема плода».

Діти, а які ви знаєте казки, де згадуються вироби з борошна? («Колобок», «Півник та двоє мишенят», «Червона шапочка»). А прислів’я, приказки про хліб знаєте?

Після закінчення роботи діти викладають свої вареники на дощечку та несуть на кухню варити.

Логічна гра «Правда чи ні»

-        Правда, що комбайн оре землю? (Ні) А що робить? (Молотить зерно)

-        Правда, що агроном пече хліб? (Ні) А хто? (Пекар)

-        Правда, що тракторист меле борошно? (Ні) А хто? (мельник)

-        Правда, що хліб варять? (Ні) А що? (печуть).

Чи сподобалось вам сьогоднішнє заняття? Що ми сьогодні робили і що вам найбільше сподобалось? (Діти розповідають свої враження від заняття).

Сьогодні на обід ми будемо їсти варенички, які самі приготували.

- Діти! Ви сьогодні були молодцями, дуже вправними помічниками. Дякую вам! У мене є для вас сюрприз! (Вихователь пригощає дітей печивом та бубликами).


 

Батькам на замітку

Система роботи з підвищення рівня правової культури дітей старшого дошкільного віку.

Читати далі »

Батькам на замітку

З точки зору медицини, віддавати дитину в дитячий дошкільний заклад треба або в 3 місяці (як це відбувалося 30 років тому, коли мами майже відразу виходили на роботу), або в 4,5 роки.

Читати далі »

Слайдшоу
Говорять наші діти

Діти чекають сніданку. Влад підходить до виховательки і запитує:
- То коли ж те їдання вже буде?..

Читати далі »

           
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Розробка сайту: www.volochisk.info                                                       Офіційний сайт. Волочиський ЗДО "Зірочка" © 2013-2018.